Radio Vmro

folk Radio Vmro Makedonija Internet Radio Online 24h Makedonska Muzika I Promocija Na Makedonskata Mzuika Niz Celiot Svet

Radio Kavadarci

folk За оние кои веруваат во моќта на радиото…www.radiokavadarci.mk

Radio Rosa

folk ethnic Нашата мисија е да ја осигураме навиката за негување на народната песна, да обезбедиме простор и да дадеме поттик на нови и надежни таленти да станат дел од…

Antenna 5

pop top40 1994, го формиравме Антена 5 Радио со идеја Македонија да има совре­мено хит радио со комплетно нов радио израз кое ќе понуди модерна европска програмска концепција.Антена 5 во…

  

Time Fm

top40 Радио Тајм ФМ е медиумска куќа која е основана во 1995та година и е единствен радио медиум од Општина Гевгелија. Медиумот работи по светски пропишани стандарди, по популарниот „топ…

Radio MEFF

pop folk ethnic Радио Мефф е музичка радиостаница во приватна сопственост, лоцирана во градот под Марковите Кули – Прилеп. Емитуваме програма на фреквенција од 98,7 MHz во стерео техника и…

ZONA M1 RADIO

folk entertainment Програмската шема на Зона М1 Радио е разновидна, богата со контактни емисии, информации, вести и друго. Едноставно ја негуваме балканската музичка шема која ја следат преку 150000 слушатели.

Capitol FM

folk Зрачиме на фрекфенција 106,5 MHZ FM стерео. Студиото се наоѓа во Козле и е меѓу најголемите и најубавите студија во Македонија. На 200 м2 сопствен деловен и наменски простор…

Metropolis Radio

electronic trance house rock pop rap hip-hop country soft Од декември 2007 г. во етерот официјално ќе профункционира новото радио „Метрополис”, кој е подарок на слушателите по повод петгодишнината од…

Vink Radio

dance pop news folk entertainment adult contemporar Радио Vink не само што ги свирел своите оригинални радио програми, туку исто така има и програми надвор од музиката. Утринската емисија на…

Radio Jehona

folk ethnic Radio Jehona 103.5 Val qe jehojne kudo…

Radio 105 Bombarder

news sports culture entertainment Ова е официјалната веб страна на Радио 105 Актуел Бомбардер од Битола на која што можете да најдете информации за нас а исто така преку оваа…

Radio Holidej

entertainment variety Радио Холидеј е радиостаница која емитува 24 часовна програма од сопствено емитувачко студио поврзано со линк и предавателна опрема лоцирана на периферијата на градот Прилеп. Според природата на…

Radio Rrapi

pop top40 Radio Rrapi.mk eshte faqja oficiale e radios te vetme ne regjionin e Struges!

Radio Akord

pop adult contemporary На фреквенција од 96.5 MHZ во Кичево, 24 часа на ден, се емитува музика по избор на слусателите,најнови хитови од македонската и странската музичка сцена и промоција…

Radio 5 Coki

news talk variety Богатата фонотека на Радио 5 веројатно е најголемата и најавтентична збирка на аудио материјали кои сведочат за историјата и растежот на Прилеп во изминатите 9 години. Радиото…

Radio Kometa

news easy listening dj Радио Комета Гостивар со својата 13 годишна работа постои како радио со една зацртана цел-да им служи на слушателите најповеќе за забава и редовно информирање за…

Radio Fama

pop folk Radio " FAMA " – Tetove ju sherben dhe i mbulon me radio sinjal kualitativ qytetet Tetove dhe Gostivar ne numer afersisht 350.000 degjues potencial.Si nje nga radio-stacionet…

Radio Kanal 77

adult contemporary hits Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво,…

Radio PRO FM

folk ethnic Радио „Pro FM” е приватна радиостаница, која емитува 24 часовна програма на албански и турски јазици за Гостивар, Тетово и регионот.

Radio 5fm

adult contemporary hits Радио 5ФМ постои од 18 Февруари 2001 година, кога доби лиценца за емитување програма на локално ниво. Според форматот, Радио 5ФМ е говорно – музичко радио со…

Kanal 103

alternative rock Искра светлина во мрачните лавиринти на МРТВ, најголема љубов и зависност, гордост, најдоброто радио на целиот свет, стотројка.

Ekspres Radio

pop news top40 Екипата на Експрес радио е професионална и секогаш водечка цел на вработените во Експрес радио е дека слушателот и деловниот партнер секогаш се во право и секогаш…